• Home
  • Begin hier
    • Over ons
    • Disclaimer
    • Opmerkingen beleid
  • Recepten
    • Avondeten
    • Brood
    • Desserts
    • Drankjes
    • Groenten
    • Koek en gebak
    • Lunch
    • Ontbijt
    • Pannenkoeken
    • Salades
    • Sauzen en dips
    • Snacks
    • Soepen
    • Zoete lekkernijen
  • Gezondheid Algemeen
    • Natuurlijke Remedies
    • Natuurlijke Verzorging
    • Supplementen Info
  • Huis & Tuin
    • Een Natuurlijk Schone Keuken
    • Organisatie
    • Menuplannen
    • Budget
  • Overige
    • Give-Away & Reviews
    • Overige
    • Uitdaging
  • Partners
  • Contact
    • Adverteren
    • FAQ

Maak je eigen Vanillepoeder

geschreven door Heleen Quantrill 15 Reacties

Maak je eigen vanillepoeder. Lees hier hoe eenvoudig het is om dit zelf thuis te maken.

Maak je eigen vanillepoederAls er één specerij in huis is dat ik echt veel gebruik, dan is het vanille. Ik koop vanillestokjes in bulk hier en bewaar ze vervolgens op een koele plek, luchtdicht afgesloten. Voor gebruik schraap ik de zaadjes uit een stokje en steek het stokje zelf in een flesje wodka om zo mijn eigen vanille-extract in huis te hebben. Maar soms is het niet handig om extra alcohol aan een gerecht of baksel toe te voegen. Marjanne duikt regelmatig de keuken in om cupcakes of koekjes te maken en dan wil ik niet dat ze alcohol toevoegt.

Vanillepoeder

Afgelopen kerst kreeg ik van mijn schoonmoeder een potje vanillepoeder cadeau. Uiteraard ben ik bekend met vanillepoeder maar vanwege de kosten heb ik het nooit gekocht. Als cadeau krijgen is dan wel erg leuk (tip!). Maar ik kwam erachter dat als je met vanillepoeder werkt, je met een half theelepeltje op een recept voor bijvoorbeeld een cake al toe kan. Vanillepoeder is erg geconcentreerd qua smaak en gaat daarom dus best een tijdje mee.

Na wat speuren op het internet kwam ik tot de conclusie dat zelf vanillepoeder maken erg eenvoudig is! Het enige dat je nodig hebt zijn vanillestokjes en een elektrische koffiemolen (sommigen gebruikten een keukenmachine maar dat leek mij te grof). Ik denk dat een Bullet ook wel zal werken.

Wat je doet, is je droogt de vanillestokjes eerst en daarna maal je ze fijn in de koffiemolen en voilà, je hebt vanillepoeder! Veel economischer dan steeds een vanillestokje uitschrapen, want je maalt dus alles.

Zo ga je te werk

Er zijn drie manieren om vanillestokjes te drogen:

  1. Laat de vanillestokjes 3 weken op een droge plek uitdrogen, bijvoorbeeld boven de verwarming. Dit geeft zgn. ‘raw’ vanillepoeder.
  2. Droog de vanillestokjes in een voedseldroger. Dit duurt ongeveer 1 -2  uur bij een temperatuur van 65 graden.
  3. Droog de vanillestokjes in een oven. Dit duurt dan ongeveer 4 – 5 minuten bij een temperatuur van 170 graden.

Ik ben ongeduldig, ik droogde ze in de oven.

Daarna snijd of knip je de stokjes in drieën of vieren en doe je ze (eventueel in batches) in de elektrische koffiemolen. Maal een aantal keer tot het redelijk fijn is. Schud over in een pot en bewaar op een koele plaats. Omdat je de vanillestokjes eerst droogt, is het redelijk lang houdbaar. Maar op een gegeven moment zul je merken dat de geurkracht wat afneemt. Tenzij je vaak vanille gebruikt, is mijn tip dus om dan steeds maar een paar stokjes te malen.

VanillepoederDus, zo maak je je eigen vanillepoeder!

Ook leuk om te lezen!

  • Winterse Gestoofde Appeltjes met Vanille Yoghurt en KaneelWinterse Gestoofde Appeltjes met Vanille Yoghurt en Kaneel
  • Vijg en Vanille repen – VeganVijg en Vanille repen – Vegan
  • Vanille Cupcakes met veel foto’s – Glutenvrij & SuikervrijVanille Cupcakes met veel foto’s – Glutenvrij & Suikervrij
  • Amandel-kokos macroontjesAmandel-kokos macroontjes
  • Pasen! Recepten en Vieren.Pasen! Recepten en Vieren.
Bijgewerkt op 3/03/21

Categorie: Een Natuurlijk Schone Keuken Tags: koffiemolen, vanille, vanillepoeder, vanillestokjes

Reacties

  1. Annie Henstra zegt

    om

    zaterdag weer broodjes bakken.
    Dan staat de oven toch aan.
    kan ik meteen de vanillestokjes drogen.
    bedankt voor de tip.

    ben wel benieuwd waar jij de stokjes koopt.

    Beantwoorden
  2. Marietje zegt

    om

    Zelf malen met o.a. kaneel vanille enz.
    dan weet je dat 100 % hebt van het product.

    Beantwoorden
  3. Erik E van Vliet zegt

    om

    rita,

    Er heeft nog nooit koffie in mijn koffiemolen gezeten… Die heb ikoter in huis om poedersuiker te maken…

    Beantwoorden
  4. Pascal zegt

    om

    Bonsje,

    Mocht je nu geen vanillepoeder maken dan hoef je nog steeds niets weg te gooien. Nadat ik het vanillemerg eruit geschraapt heb voor welk gerecht dan ook, doe ik de overgebleven halve vanillebonen in een grote pot met fijne witte suiker; dat levert heerlijke vanillesuiker op.

    Beantwoorden
  5. Tineke zegt

    om

    Fijn dit gevonden te hebben, gaat het niet erg naar koffie smaken als je het door de bonenmaler doet?

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Niet als je de maler eerst goed schoonmaakt, eventueel met een beetje bicarbonaat dat je even rondmaalt. 🙂

      Beantwoorden
  6. rita zegt

    om

    leuk idee,
    vanillestokjes gehaald en aan de slag gegaan, super simpel.
    Maar of het goed koper is dan vanille poeder???
    ik had nu 2 stokjes gehaald bij de jumbo, totaal 3,30..
    ik kocht destijds potje vanillepoeder bourbon, 10 gram voor 3.99.
    Had ik toch echt wel meer dan die 2 stokjes die ik zelf gemalen heb.

    Of hoe moet ik het zien dat het goede koper is???

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Het verschil maak je op het moment als je vanillestokjes groot inkoopt, in plaats van per stuk of per twee uit de winkel. Die zijn idd erg duur zo en dan maakt het weinig verschil qua prijs wanneer je vanillepoeder koopt. Check de link die ik geef voor wat suggesties in hoeveelheden en prijs.

      Beantwoorden
      • Annie Henstra zegt

        om

        Hoi Heleen,
        Ik kan nergens een linkje vinden naar een site, waar jij vanillestokjes koopt.

        Beantwoorden
  7. Bonsje zegt

    om

    Wat een fijn idee! Het voelt altijd zo zonde om alleen maar de zaadjes te gebruiken

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Nou precies, veel economischer op deze manier!

      Beantwoorden
  8. Marianne zegt

    om

    Wat slim! Toevallig iets wat ik dit weekend even heb overwogen te kopen, maar zo vreselijk duur. Dit scheelt wel, ja. Dankjewel voor de tip!

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Graag gedaan! 🙂

      Beantwoorden

Trackbacks

  1. Amandelspijs met Honing - Eet Goed Voel je Goed schreef:
    om

    […] Specerijen: Kardemon, Piment, Gember of Vanillepoeder […]

    Beantwoorden
  2. Appeltaart Muffins - Glutenvrij & Suikervrij | Eet Goed Voel je Goed schreef:
    om

    […] Vanillepoeder maak je eenvoudig. Check mijn stap voor stap instructies hier.  […]

    Beantwoorden

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Hier vind je me ook…

  • E-mail
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

Welkom!

Hallo! Ik ben Heleen, het meesterbrein achter Eet Goed, Voel je Goed.

Als je op zoek bent naar een meer ontspannen en gezondere versie van jou, dan zit je hier goed! Mijn missie is om je te laten zien dat je gezond en lekker kunt eten zonder al te veel moeite en poespas. Eten is niet alleen voeding, maar ook samenzijn, genieten en ontdekken.

Dus pak gauw een kop thee of koffie en schuif aan, dan kletsen we nog lekker even verder.
Lees meer…

Copyright © 2023 · Eet Goed, Voel je Goed · All Rights Reserved · Privacy Policy

· Log in