• Home
  • Begin hier
    • Over ons
    • Disclaimer
    • Opmerkingen beleid
  • Recepten
    • Avondeten
    • Brood
    • Desserts
    • Drankjes
    • Groenten
    • Koek en gebak
    • Lunch
    • Ontbijt
    • Pannenkoeken
    • Salades
    • Sauzen en dips
    • Snacks
    • Soepen
    • Zoete lekkernijen
  • Gezondheid Algemeen
    • Natuurlijke Remedies
    • Natuurlijke Verzorging
    • Supplementen Info
  • Huis & Tuin
    • Een Natuurlijk Schone Keuken
    • Organisatie
    • Menuplannen
    • Budget
  • Overige
    • Give-Away & Reviews
    • Overige
    • Uitdaging
  • Partners
  • Contact
    • Adverteren
    • FAQ

Vanille Kokosmeel Cake

geschreven door Heleen Quantrill 22 Reacties

Ik ben een beetje op een kokosmeel tour de laatste tijd. Steeds als ik iets wil bakken, grijp ik naar de kokosmeel en bedenk ik dan pas wat ik wil maken. Het beslag voor deze cake begon eigenlijk met de intentie om pannenkoekjes te maken. Maar door tijdgebrek besloot ik het beslag iets dikker te maken en in een cakevorm in de oven te zetten. Het resultaat is een licht-zoete, sponzige cake die ik serveer met vers fruit, boter en een kop thee. Op zo’n moment is het leven erg mooi πŸ˜‰

Het voordeel van kokosmeel vind ik, dat je er niet zo heel veel van nodig hebt. Het zuigt namelijk nogal wat vocht op, maar zorgt juist daardoor voor structuur en volume. Vervang dus nooit het kokosmeel voor een ander meel of vice versa. De verhoudingen zijn gewoon niet hetzelfde en het resultaat zal ook niet hetzelfde zijn. Mijn advies is dus om gauw een zak kokosmeel te kopen en het zelf uit te proberen.

Vanille Kokosmeel Cake

14 plakjes

4 eieren
250 ml melk naar keuze
2 el zoet naar keuze
1 el appelcider azijn
1 el vanille extract
90 gram kokosmeel
1 tl bicarbonaat
1/4 tl zeezout
1/4 tl kaneel

  1. Verwarm de oven voor op 170 graden (elektrisch)
  2. Neem een ruime kom en meng hier de natte ingredienten in.
  3. Zeef de kokosmeel om klontjes te verwijderen en voeg dit, samen met het zout, bicarbonaat en kaneel toe aan het ei-melk mengsel.
  4. Roer goed door, zorg dat er geen klontjes meer zijn en dat alle kokosmeel is opgenomen. Gebruik eventueel een keukenmachine of handmixer hiervoor.
  5. Stort het beslag in een cakeblik met bakpapier.
  6. Bak de cake in 30 minuten gaar of tot hij goudbruin is en terugveert als je er op drukt.

Tip: Laat het beslag een paar minuten staan voordat je het in het blik stort. Het beslag moet dik zijn, maar moet nog wel ‘lopen’. Als dit niet het geval is, voeg dan wat water of meer melk toe.
Tip 2: Voeg stukjes peer of rood fruit toe.

Bewaar deze cake in een luchtdichte doos in de koelkast. Maak hem binnen twee dagen op, hij wordt snel droog. Of rooster een plakje en besmeer het met wat boter of kokosolie mocht de cake toch snel droog zijn.

Tip 3: Maak wentelteefjes! Kluts een ei met wat melk, zoet en een snufje zout, los. Week een aantal plakjes kokosmeel cake hier in en bak ze in de koekenpan met wat boter of kokosolie.

Eet smakelijk!

Β© 2010-2015 Eet Goed, Voel je Goed.Β  ALL RIGHTS RESERVED.

Ook leuk om te lezen!

  • Zo maak je de perfecte KaasplankZo maak je de perfecte Kaasplank
  • Beweging is goed voor je DarmfloraBeweging is goed voor je Darmflora
  • Ploegendiensten DraaienPloegendiensten Draaien
  • Hoe maak je zelf de Lekkerste Zure Room?Hoe maak je zelf de Lekkerste Zure Room?
  • Vet, dof, pluizig of onhandelbaar haar? Laat shampoo staan!Vet, dof, pluizig of onhandelbaar haar? Laat shampoo staan!
Bijgewerkt op 7/02/16

Categorie: Koek en gebak, Recepten Tags: Vanille Kokosmeel Cake

Reacties

  1. Helma zegt

    om

    Heb de cake nu 2 x gemaakt. De oventemperatuur klopt echtt niet. Half uur op 170 gr is het nog steeds beslag . 2e keer meteen op 200 gr. dan 3 kwartier. Kan niet zeggen dat ik het erg lekker vind. Het rijst nauwelijks e is nogal sponzig.

    Helma

    Beantwoorden
  2. Yvette zegt

    om

    Kun je m ook invriezen? Hij staat nu in de oven, met stukjes peer, ruikt heerlijk… benieuwd!
    Dank je wel.

    Beantwoorden
  3. V zegt

    om

    Ik heb geen appelazijn. Kan ik dit weglaten of door iets anders vervangen?

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Je kunt het vervangen door evenveel citroensap of een eetlepel yoghurt. Het zuur reageert namelijk met de bicarbonaat waardoor je een mooie luchtige cake krijgt.

      Beantwoorden
  4. Annemieke zegt

    om

    Heerlijk!!!

    Ik heb wel wat dingen aangepast en wel het volgende:
    2el zoet en 1el vanille vervangen door 4el zelfgemaakte vanille-oerzoet.
    De kaneel heb ik vervangen door citroenrasp.

    De temperatuur van de oven moest iets hoger, want cake niet gaar na 30min. Daarom, na volgens recept nog 10 minuten op 200 klein nulletje C.

    Bakgroet,
    Annemieke

    Beantwoorden
  5. Anna zegt

    om

    Ik gebruik altijd kokosbloesemsuiker als zoet πŸ™‚

    Beantwoorden
  6. Casper Vrolijk zegt

    om

    Thx ziet er lekker ut ,maar wat raad je aan voor ”zoet” te gebruiken?

    Beantwoorden
  7. veronique hendrix zegt

    om

    De cake staat nu in de oven maar het blijft beslag…? Nou had ik wel een klein foutje gemaakt door de appelcider azijn bij de ‘droge’ ingrediënten te doen, bovenop de bicarbonaat. Wat overigens erg begon te schuimen. Kan dit verklaren waarom de cake geen cake wordt?

    Beantwoorden
  8. juf Meghan zegt

    om

    Afgelopen zondag de cake gemaakt, supersnel klaar, iets minder van smaak. Ik kan niet goed zeggen waar het nu precies naar smaakt maar dat komt misschien omdat ik voor het eerst kokosmeel gebruikte. Ik doe er dus maar een laagje roomkaas en bramengelei op. Heerlijk!

    Beantwoorden
  9. Debora zegt

    om

    Welk zoetmiddel raden jullie aan? Ik had oerzoet gebruikt, maar de cake had weinig tot geen smaak…

    Beantwoorden
  10. Moizemieke s zegt

    om

    Mijn man en ik zijn veganisten en ik hou van lekker bakken. Zou dit recept ook lukken zonder eitjes maar die te vervangen door een rijpe banaan? Voor de melk ga ik rijstmelk of amandelmelk gebruiken.
    Alvast bedankt voor dit recept.

    Beantwoorden
  11. adrielle de hoog zegt

    om

    Woensdag op verzoek van de kids weer de kokos-vanille koekjes gemaakt met rozijnen er door. Het moesten wel die zachte zijn, dus die met kokosmelk πŸ˜‰ Het was weer even geleden, maar echt ze zijn weer heerlijk. Dit recept is handig als cake basis, ik denk ook lekker met een appeltje erdoor! Thanks.

    Beantwoorden
    • Meyke zegt

      om

      Staat dat koekjesrecept hier ook op de site?

      Beantwoorden
    • adrielle de hoog zegt

      om

      ja, het staat in de receptenlijst bij de koekjes. Ik geloof Vanille-kokosmeel of andersom. In ieder geval onder het kopje koekjes!

      Beantwoorden
  12. Charissa Koops zegt

    om

    Klinkt goed! Ik hou zo van bakken maar wordt van al die recepten met amandelmeel (super lekker… maar zo duur!) soms echt een beetje triest. Deze ga ik gelijk proberen!

    Beantwoorden
    • Charissa Koops zegt

      om

      Ok, niet helemaal gelukt… Mijn beslag was echt super vloeibaar (te grote eieren, kokos niet fijn genoeg (ik had het geprobeerd met geraspte kokos die ik zo fijn mogelijk heb gemalen). Aan het eind wat amandelmeel toegevoegd om het wat beslag-achtiger te maken.

      Uit de oven na 30 minuten, zag er super mooi uit… Tot ik de cake uit de vorm haalde – de bovenlaag is cake, de onderlaag is zoete omelet geworden. Wat kan dat verklaren? πŸ™‚

      Beantwoorden
    • Yelena Yeli zegt

      om

      Het lukt niet met geraspte kokos. Kokosmeel is een ander product met andere eigenschappen. Jammer dat je cake mislukt is.

      Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Dat klopt inderdaad. Ik maakte die vergissing eerst ook, maar kokosmeel is echt heel iets anders. Jammer inderdaad dat je cake mislukte!

      Beantwoorden
    • Charissa Koops zegt

      om

      Bedankt voor de reacties!

      Het rare blijf ik vinden dat het echt twee lagen waren πŸ™‚ Gelukkig is de bovenkant wel echt cakeachtig en lekker (ook heerlijk zoet, ik had er honing in gedaan) dus die eet ik lekker op. Het ei gedeelte gaat naar de vogeltjes.

      Beantwoorden
  13. Krista Bakker zegt

    om

    Dank hiervoor! Ik heb twee weken geleden ook kokosmeel gekocht, ik word helemaal gelukkig als ik zie hoe weinig ik voor een recept nodig heb! 35 gram voor 9 cupcakes bijvoorbeeld.

    Ik heb al drie keer die paleo chocolate cupcakes gemaakt van elena’s pantry, en hoewel de structuur fluffy is, blijft de kokos zo droog, zodat doorslikken toch nog moeite kost. Toen mijn zoontje stiekem een bekertje water toe had gevoegd (want hij wilde ‘watercakejes’ :() hebben we het beslag gered door wat rijstmeel toe te voegen en er een brownie van te maken. Toen was het helemaal niet droog! De keer erna heb ik het beslag expres 15 minuten laten staan, zodat het vocht in de kokos kon intrekken, maar dat heeft niet echt geholpen.

    Ik ga dit recept nu proberen, want hier zit extra vocht in, in de vorm van die melk. Als dit niet droog blijft, weet ik waar het aan ligt!

    Beantwoorden
  14. Mieke. zegt

    om

    Lekker! Dat ga ik gauw proberen.
    Ik doe “Grip op Koolhydraten” en dit is best wel laag in de kookhydraten zodat dit goed in het dieet past.
    Het zoet wordt in mijn geval Stevia.

    Vraagje: Hoe groot is het bakblik waarin je het bakt?

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Het is een gewoon cakeblik formaat. Niet een broodbakblik, want die zijn flink groter. Ik schat in dat het ongeveer 24 cm lang is.

      Ik hou overigens zelf niet bij hoeveel kh oid er in een recept zitten. Dus als je het zeker wil weten, zou je dit recept even moeten checken in My Fitnesspal of iets dergelijks.

      Succes!
      Heleen

      Beantwoorden

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Hier vind je me ook…

  • E-mail
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

Welkom!

Hallo! Ik ben Heleen, het meesterbrein achter Eet Goed, Voel je Goed.

Als je op zoek bent naar een meer ontspannen en gezondere versie van jou, dan zit je hier goed! Mijn missie is om je te laten zien dat je gezond en lekker kunt eten zonder al te veel moeite en poespas. Eten is niet alleen voeding, maar ook samenzijn, genieten en ontdekken.

Dus pak gauw een kop thee of koffie en schuif aan, dan kletsen we nog lekker even verder.
Lees meer…

Copyright © 2023 · Eet Goed, Voel je Goed · All Rights Reserved · Privacy Policy

Β· Log in