• Home
  • Begin hier
    • Over ons
    • Disclaimer
    • Opmerkingen beleid
  • Recepten
    • Avondeten
    • Brood
    • Desserts
    • Drankjes
    • Groenten
    • Koek en gebak
    • Lunch
    • Ontbijt
    • Pannenkoeken
    • Salades
    • Sauzen en dips
    • Snacks
    • Soepen
    • Zoete lekkernijen
  • Gezondheid Algemeen
    • Natuurlijke Remedies
    • Natuurlijke Verzorging
    • Supplementen Info
  • Huis & Tuin
    • Een Natuurlijk Schone Keuken
    • Organisatie
    • Menuplannen
    • Budget
  • Overige
    • Give-Away & Reviews
    • Overige
    • Uitdaging
  • Partners
  • Contact
    • Adverteren
    • FAQ

Gehaktballen uit de Slowcooker

geschreven door Heleen Quantrill 3 Reacties

Naar recept gaan Recept afdrukken

gehaktbal uit de slowcooker

Met dit weer sta ik liever niet aan het eind van de dag lang in de keuken en gebruik ik al helemaal niet graag de oven, want die warmt het huis natuurlijk alleen maar meer op. Nee, ik ‘gooi’, als het nog niet zo warm is, ’s morgens van alles in mijn slowcooker, die ik buiten neerzet en als ik dan tegen de avond moe van de warmte thuiskom, staat er een heerlijke maaltijd op me te wachten.

Ideaal vind ik het, zo’n slowcooker, maar eerlijk gezegd maak ik er nog maar weinig gebruik van. Ik moet er, zeg maar nog een beetje aan wennen om hem te gebruiken en daarom heb ik besloten zo nu en dan een recept hier te posten dat specifiek bedoeld is voor de slowcooker.

Ik weet dat Heleen er ook wel eens over geschreven heeft en er graag gebruik van maakte, haar man heeft haar ook eens voorgerekend wat het gebruik op jaarbasis zou kosten bij dagelijks gebruik.

Zelf heb ik een slowcooker van het merk Crockpot, maar ze zijn er in talloze soorten en maten en prijzen.

 

Heb je er echter zelf geen een, geen nood, de meeste gerechten zullen vast en zeker ook prima in de oven of op het fornuis klaar te maken zijn, maar een oven zet je niet zo makkelijk buiten en een fornuis vraagt wat meer aandacht en oplettendheid natuurlijk, want het brandt dan veel sneller aan!

Gisteren maakte ik heerlijke gehaktballen in tomatensaus met een heel speciaal ingrediënt dat de gehaktballen net een beetje iets extra’s gaf. Om het helemaal af te maken, maakte ik er nog een flinke salade bij en voor de liefhebbers kun je er eventueel nog wat pasta of rijst bij koken, maar dat heb ik achterwege gelaten.

 

 

Recepten met gehakt

Gehaktballen uit de Slowcooker

Iris Maier
Recept afdrukken Pin recept
Voorbereidingstijd 20 min
Bereidingstijd 8 uur
Totale tijd 8 uur 20 min
Porties 10

Ingrediënten
  

  • 2 appels geschild, in stukken en zonder klokhuis
  • 1 el kokosmeel
  • 3 el. fijngehakte salie
  • 1 flinke wortel fijn geraspt
  • 2 uien heel fijn gesneden
  • 2 tenen knoflook uit de knijper
  • 1 kilo rundergehakt
  • 2 eieren
  • nootmuskaat
  • Keltisch zeezout
  • Zwarte peper uit de molen

Voor de saus

  • 2 flessen passata à 750ml.
  • handje verse basilicum
  • 5 tenen knoflook fijngehakt of uit de knijper
  • gedroogde oregano
  • Keltisch zeezout
  • Zwarte peper uit de molen
  • snufje chilipoeder

Instructies
 

  • Kook de appelen met een klein scheutje water gaar.
  • Doe de salie en het kokosmeel in een kommetje en giet daar een klein beetje heet water bij.
  • Doe de gehakt in een kom met de eieren, ui, knoflook, wortelrasp, 6 el van de appelmoes, nootmuskaat, het zout en de peper. Als het vocht door het kokosmeel en de salie is opgenomen, kun je dat er ook bij doen.
  • Kneed alles tot een stijf mengsel, is het nog wat vochtig, dan kun je er en klein beetje kokosmeel bijdoen. Let wel op dat je niet teveel tegelijk toevoegt en laat het steeds even rusten nadat je het hebt toegevoegd om het de tijd te geven het vocht op te nemen!
  • Proef of er eventueel nog zout of peper bij moet.
  • Vorm er 10 flinke gehaktballen van en leg deze in de slowcooker.

De saus

  • Doe de passata in een grote kom.
  • Hak de basilicum fijn en roer deze samen met de knoflook, zout en peper en een snufje chilipoeder door de passata.
  • Proef weer even of er nog zout of kruiden bij moeten.
  • Giet de saus over de gehaktballen in de slowcooker.
  • Deksel erop en kook alles gaar in 8 uur op stand 'low'

Notities

In deze gehakt ballen zou je allerlei groenten kunnen verstoppen, in plaats van wortel kun je ook bleekselderij nemen of courgette bijvoorbeeld, of een combinatie.

 

Ook leuk om te lezen!

  • Lekkere Gehaktballen naar het Recept van Johannes van DamLekkere Gehaktballen naar het Recept van Johannes van Dam
  • Glutenvrije Scotch Eggs (Gehaktballen met Ei) ReceptGlutenvrije Scotch Eggs (Gehaktballen met Ei) Recept
  • Ragù alla Bolognese Recept – Niet spaghetti bolognese!Ragù alla Bolognese Recept – Niet spaghetti bolognese!
  • Warme, Kruidige Appelcider Recept uit de Slowcooker!Warme, Kruidige Appelcider Recept uit de Slowcooker!
  • Makkelijke Recepten met GehaktMakkelijke Recepten met Gehakt
Bijgewerkt op 14/07/20

Categorie: Avondeten, Een Natuurlijk Schone Keuken, Recepten Tags: gehakt, gehaktballen, hoofdgerecht, slowcooker

Reacties

  1. Johanna zegt

    om

    En wat te denken van een Römertopf?

    Beantwoorden
  2. Nanda zegt

    om

    Dit klinkt heerlijk! Ga ik volgende week zeker maken! Hier dan niet in de slow cooker, maar in de grote warme AGA Cooker die inderdaad wel ook ons huis verwarmd… Als het te gortig wordt, gaan gewoon de rolluiken dicht en de kleding uit en doe ik net of ik in de sauna zit 😉

    Voor het weekend heb ik stoofvlees op het menu staan. Zelfde principe toch? In de relatieve koelte van de dag voorbereiden en ’s avonds alleen nog maar aan tafel hoeven schuiven!

    Beantwoorden

Trackbacks

  1. Makkelijke Recepten met Gehakt - Eet Goed Voel je Goed schreef:
    om

    […] lekkere combinatie van gehakt met appels en salie. De moeite van het (beetje) werk waard. Want daarna doet de slowcooker al het werk. Dit recept is […]

    Beantwoorden

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Hier vind je me ook…

  • E-mail
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

Welkom!

Hallo! Ik ben Heleen, het meesterbrein achter Eet Goed, Voel je Goed.

Als je op zoek bent naar een meer ontspannen en gezondere versie van jou, dan zit je hier goed! Mijn missie is om je te laten zien dat je gezond en lekker kunt eten zonder al te veel moeite en poespas. Eten is niet alleen voeding, maar ook samenzijn, genieten en ontdekken.

Dus pak gauw een kop thee of koffie en schuif aan, dan kletsen we nog lekker even verder.
Lees meer…

Copyright © 2023 · Eet Goed, Voel je Goed · All Rights Reserved · Privacy Policy

· Log in