• Home
  • Begin hier
    • Over ons
    • Disclaimer
    • Opmerkingen beleid
  • Recepten
    • Avondeten
    • Brood
    • Desserts
    • Drankjes
    • Groenten
    • Koek en gebak
    • Lunch
    • Ontbijt
    • Pannenkoeken
    • Salades
    • Sauzen en dips
    • Snacks
    • Soepen
    • Zoete lekkernijen
  • Gezondheid Algemeen
    • Natuurlijke Remedies
    • Natuurlijke Verzorging
    • Supplementen Info
  • Huis & Tuin
    • Een Natuurlijk Schone Keuken
    • Organisatie
    • Menuplannen
    • Budget
  • Overige
    • Give-Away & Reviews
    • Overige
    • Uitdaging
  • Partners
  • Contact
    • Adverteren
    • FAQ

Hoe Rooster je een Pompoen in 10 Stappen

geschreven door Heleen Quantrill 22 Reacties

zo rooster je een pompoen

De herfst komt er aan! Dat betekent elke week verplicht pompoenen eten. 😉 De komende weken kunnen jullie hier recepten vinden voor pompoentaart, kruidige pompoen muffins en uiteraard pompoensoep. En de basis hiervoor is zelfgemaakte pompoenpuree. Op Facebook is mij al verteld dat je pompoenpuree goed kan invriezen, dus tijd om zoveel mogelijk pompoenen te verzamelen (ken je iemand met een tuin vol pompoenen?), je mouwen op te stropen en een middag de keuken in te duiken.

En dus bij deze een tutorial over hoe je een pompoen roostert en zo het zachte vruchtvlees/ groentevlees (?) los kan krijgen om te gebruiken in verschillende gerechten. Mij is al verteld dat als je soep wilt maken, je eigenlijk alles wel kan gebruiken en je de pompoen niet hoeft te schillen, alleen maar in stukken te hakken. Kijk, dat scheelt al aanzienlijk veel tijd!

Zo Rooster je een Pompoen

Stap 1: Maak de pompoen schoon om zand en andere ongerechtigheden te verwijderen.

Stap 2: Snij de pompoen door midden.

Stap 3: Neem een lepel en schep de zaadjes er uit.

Stap 4: Leg de pompoenhelften op de kop in een overschaal

Stap 5: Doe hier een beetje water bij, tot ongeveer 1cm
Stap 6: Stel de oven in op 175 graden (elektrisch)
Stap 7: Rooster de pompoen in 40 – 60 minuten gaar of tot het vruchtvlees zacht is
Stap 8: Laat de pompoen iets afkoelen
Stap 9: Schep het zachte vruchtvlees met een lepel er uit en pureer met een staafmixer tot het een fijne structuur heeft.

Stap 10: Je kunt de puree tot 5 dagen bewaren in de koelkast. Of verdeel het in vriesbakjes en bewaar in de vriezer voor later gebruik.

Als je niet zoveel tijd hebt, kun je de pompoen in kleinere stukken snijden, dan hoeft het niet zo lang in de oven. De pompoen die ik hier gebruikt heb was een kleintje, ik denk ongeveer 1 kilo, zo niet minder.
Deze techniek is toe te passen op elk soort pompoen en de grootte maakt echt niks uit, iets meer water en langer in de oven.

Bewaar de zaadjes om het komende jaar je eigen pompoenen te kweken! Wie heeft hier ervaring mee? Waar moet je op letten en wat garandeert een goeie opbrengst? Deel het in de reacties!

Ook leuk om te lezen!

  • Kokosmeel Pompoen MuffinsKokosmeel Pompoen Muffins
  • Zelfgemaakte Pompoen Specerijen (Pumpkin Spice) Mix en PompoenmuffinsZelfgemaakte Pompoen Specerijen (Pumpkin Spice) Mix en Pompoenmuffins
  • Salade met Geroosterde Pompoen, Appel en BlauwschimmelkaasSalade met Geroosterde Pompoen, Appel en Blauwschimmelkaas
  • 7 Heerlijke Feestgerechten7 Heerlijke Feestgerechten
  • Spaghetti Pompoen klaarmaken doe je zo!Spaghetti Pompoen klaarmaken doe je zo!
Bijgewerkt op 22/08/19

Categorie: Een Natuurlijk Schone Keuken, Groenten, Huis & Tuin Tags: pompoen, pompoen roosteren

Reacties

  1. Wieber zegt

    om

    Zijn deze pompoenpitten als je ze hebt gedroogd dan ook gewoon als pompoenpit eetbaar. Of is dat een andere soort?

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Je moet het witte schilletje eraf halen en dan heb je idd de pompoenpitten zoals we die kennen. Geen probleem.

      Beantwoorden
  2. Anonymous zegt

    om

    ik heb een pompoen gekocht en nog nooit gemaakt heb hem nu open gesneden en de pitten en draadjes eruit gehaald.nu is de rest wit van kleur tot de buitenkant toe die is wel hart oranje
    .kan ik deze in de oven maken zoals beschreven of is hij niet rijp.en kan ik er beter een lantaren van maken of zo.groeten hannie

    Beantwoorden
  3. Anonymous zegt

    om

    Hoi, nog even een aanvulling op het zelf kweken: net als bijvoorbeeld komkommers en courgettes (waar pompoenen familie van zijn) willen ze veel voeding in de grond, dus bijvoorbeeld verteerde koemest, paardemest etc. Liefst (vooral op zandgrond) ook flink wat compost in het plantgat en in de zon doen ze het veel beter dan halfschaduw. Zorg dat de grond vooral in het voorjaar nooit helemaal uitdroogt, maar niet kletsnat.
    Bedankt voor de vele lekkere/gezonde recepten en tips!! Een zeer informatieve blog!
    Groetjes, Marjolijn.

    Beantwoorden
  4. Barbara (Barbara EET) zegt

    om

    Hi Heleen,

    Ik ben net mijn reader aan het bijwerken toen ik deze post tegenkwam…. Ik had hetzelfde idee voor een dergelijke post: Ik gebruik de pompoen ook altijd met schil. Ik was de pompoen goed, snijd hem in stukken en doe hem (eventueel met kruiden) met kokosolie in de oven. Wanneer de blokjes klaar zijn, laat ik ze afkoelen. Deze blokjes vries ik in.

    Voor cakejes laat ik de blokjes ontdooien en voor een pompoen smoothie gaan ze zo de blender in. Beetje chia kruidenmix erbij, water, amandelpasta en blenden maar!

    Groetjes,
    Barbara

    Beantwoorden
  5. Karlijn zegt

    om

    Vorig jaar waren wij op vakantie in Zuid-Limburg en hebben daar een pompoenenmarkt bezocht. Een vriendelijke mevrouw legde ons toen uit dat er een hele makkelijke manier is om een pompoen open te krijgen. Je hebt er wel een schone keukenvloer voor nodig… Je moet namelijk de pompoen op de grond gooien. Dan barst hij vrij netjes open. (hij splasht niet uit elkaar of zo)
    Wij hebben daar zo’n grote pompoen gekocht dat we hem echt niet open konden krijgen met een mes en hebben toen haar manier geprobeerd. Dat werkte prima. We kwamen er alleen wel achter dat je vrij hard moet gooien om de schil te laten barsten.

    Beantwoorden
  6. vitamine-voeding zegt

    om

    helemaal top leuk en lekker recept

    Beantwoorden
  7. Anonymous zegt

    om

    O ja, resultaat heb je eigenlijk altijd! Het is zo eenvoudig en leuk om te doen. En als je plant eenmaal gaat groeien heb je er geen omkijken meer naar tot de oogst..

    Bij interesse, ik verkoop ook zaad.

    Groet, Willeke

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Hoi Willeke,

      Zijn jouw zaadjes toevallig biologisch?

      Groet
      Heleen

      Beantwoorden
    • Anonymous zegt

      om

      Dat zijn ze.. Als je wilt kan ik je binnenkort een envelopje toesturen..
      Als wederdienst!

      Leuk om iets op school mee te doen ja..
      Groetjes, Willeke

      Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Dat zou ik heel leuk vinden! 🙂 Stuur mij een bericht via het contactformulier, dan gaan we van daar verder.

      Groetjes!

      Beantwoorden
  8. Anonymous zegt

    om

    Al sinds enkele jaren gebruiken wij het zaad van de pompoenen om er het andere jaar weer nieuwe pompoenen uit te kweken.

    1. Droog je pompoenpitten op een bord met keukenpapier tot de pitten goed droog zijn (dit kan wel een aantal dagen tot een week duren).
    2. Bewaar de pitten in een luchtdicht potje (niet in de schuur i.v.m. vorst).
    3. Je kunt de pompoenpitten in maart al voorzaaien in huis. Ik doe dit zelf in lege wc-rollentjes, 1 pit per rol in een mengel van aarde en zand. Niet te nat maar wel vochtig houden en evt. onder folie of op de verwarming. Resultaat laat minstens een week op zich wachten. Als het plantje minstens 4 blaadjes heeft kan je hem uitplanten en na ijsheiligen buiten in de volle grond poten.
    Je kunt de pitten ook direct in de volle grond stoppen vanaf half mei ongeveer.
    4. Geef de plantjes de eerste weken goed water en houdt evt. slakken (voor de jonge plantjes) in de gaten.
    5. Geef je plant de ruimte, hij word heeeeel groot!
    6. Van een pompoenpit(plant) krijg je minstens 10 of meer pompoenen.
    7. Na het oogsten in aug. tot en met okt. kan je je pompoenen goed bewaren tot in het volgende jaar, mits je ze vorstvrij bewaart.

    Succes ermee…
    Willeke

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Heel erg bedankt hiervoor! Je inspireert me om iets leuks voor school voor te stellen: Volgend jaar oktober hebben we namelijk weer jaarfeest en we hebben zo’n klein schooltje dat ik nu al genoeg zaad heb voor iedereen! Daar ga ik wat leuks mee doen!

      Bedankt
      Heleen

      Beantwoorden
  9. izerina zegt

    om

    Kun je die pompoen ook garen in een stoommandje? Mijn oude gasoven geeft zoveel warmte,als hij een uur aanstaat.

    Beantwoorden
  10. Deborah zegt

    om

    Ik had van Brabantia een aardappelschiller en die deed het perfect op een pompoen. (ben hem nu kwijt maar ga zeker een nieuwe halen).

    Beantwoorden
  11. Anonymous zegt

    om

    Toprecept hier is….een pompoen de deksel afhalen, pitten eruit halen, binnenkant met versgemalen peper bestrooien en er een smeltbare geitenkaas in kruimelen/ of stukjes [ik gebruik Ronselaar,koop ik op de markt].
    Deksel er weer op zetten, uurtje [of minder ligt aan de grote van pompoen] in de oven op 180 graden en je hebt een heerlijk pompoenprutje om zo te eten of als bijgerecht. Je schept het dan uit de pompoen zo op je bord!
    Eet smakelijk, groetjes Christa

    Beantwoorden
  12. Heleen Quantrill zegt

    om

    Als je soep maakt, hoef je pompoenen inderdaad niet te schillen. Maar anders kun je deze stappen volgen om zo het vruchtvlees te verwijderen zonder een mes in het zicht!

    Groetjes
    Heleen

    Beantwoorden
  13. Anonymous zegt

    om

    Nou, ik schil de pompoenen nooit! Goed wassen, aan stukken snijden en zo de pan in. Soms lukt het mij ook niet en dan vraag ik een handige smurf om de pompoen te snijden.
    Groet, J.

    Beantwoorden
  14. Anonymous zegt

    om

    is er een methode om makkelijk en veilig pompoen te schillen? het kostte deze week zowat mijn duim. Ik vind het nogal een gevecht waar veel kracht voor nodig is. Ik heb goede messen en schil flespompoenen van boven naar beneden af. De ronde vind ik nog iets moeilijker. Alle tips zijn welkom, want we vinden het heerlijk! gr. adrielle

    Beantwoorden
    • Karlijn zegt

      om

      Vorig jaar waren wij op vakantie in Zuid-Limburg en hebben daar een pompoenenmarkt bezocht. Een vriendelijke mevrouw legde ons toen uit dat er een hele makkelijke manier is om een pompoen open te krijgen. Je hebt er wel een schone keukenvloer voor nodig… Je moet namelijk de pompoen op de grond gooien. Dan barst hij vrij netjes open. (hij splasht niet uit elkaar of zo)
      Wij hebben daar zo’n grote pompoen gekocht dat we hem echt niet open konden krijgen met een mes en hebben toen haar manier geprobeerd. Dat werkte prima. We kwamen er alleen wel achter dat je vrij hard moet gooien om de schil te laten barsten.

      Beantwoorden
    • Anonymous zegt

      om

      Ik doe het gewoon met de dunschiller en soms ook met schil en al..

      Succes ermee!

      Groetjes, Willeke

      Beantwoorden
    • Anonymous zegt

      om

      In de schil zit zoveel smaak, kleur en vitamines: lekker meebereiden, dus!

      Beantwoorden

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Hier vind je me ook…

  • E-mail
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

Welkom!

Hallo! Ik ben Heleen, het meesterbrein achter Eet Goed, Voel je Goed.

Als je op zoek bent naar een meer ontspannen en gezondere versie van jou, dan zit je hier goed! Mijn missie is om je te laten zien dat je gezond en lekker kunt eten zonder al te veel moeite en poespas. Eten is niet alleen voeding, maar ook samenzijn, genieten en ontdekken.

Dus pak gauw een kop thee of koffie en schuif aan, dan kletsen we nog lekker even verder.
Lees meer…

Copyright © 2023 · Eet Goed, Voel je Goed · All Rights Reserved · Privacy Policy

· Log in