• Home
  • Begin hier
    • Over ons
    • Disclaimer
    • Opmerkingen beleid
  • Recepten
    • Avondeten
    • Brood
    • Desserts
    • Drankjes
    • Groenten
    • Koek en gebak
    • Lunch
    • Ontbijt
    • Pannenkoeken
    • Salades
    • Sauzen en dips
    • Snacks
    • Soepen
    • Zoete lekkernijen
  • Gezondheid Algemeen
    • Natuurlijke Remedies
    • Natuurlijke Verzorging
    • Supplementen Info
  • Huis & Tuin
    • Een Natuurlijk Schone Keuken
    • Organisatie
    • Menuplannen
    • Budget
  • Overige
    • Give-Away & Reviews
    • Overige
    • Uitdaging
  • Partners
  • Contact
    • Adverteren
    • FAQ

Quinoa Salade met Verse Kruiden

geschreven door Heleen Quantrill 4 Reacties

Naar recept gaan Recept afdrukken

Quinoa SaladeSimon eet twee dagen per week niet mee. Hij vast dan. Om gezondheidsredenen en dit doet hij nu al twee jaar. Maar dit artikel gaat daar niet over. Waar het wel over gaat is dat op de dagen dat hij dus niet mee-eet, ik de kasten naloop om te zien wat ik heb dat op kan.

Afgelopen vrijdag was het weer zo’n dag. Ik trok de koelkast open en zag vrij weinig inspirerende dingen. Sla. Kaas. Koude kalkoen. Quinoa. Die had ik de dag ervoor gekookt voor een ander recept, maar dat recept ging niet door. Koude quinoa dus. Wat ik ook vond was knoflook, bosuitjes en dille.

Verse Kruiden!

Ik ben gek op dille. Naast dat het mij aan Ikea doet denken (vraag me niet waarom) en dat Ikea bij mij Happy Memories is, vind ik de smaak heerlijk. Fris en groen en dropachtig. Lekker bij vis uiteraard, maar ook erg lekker in de sla. Ik eet dille dan ook wel zo. Net als koriander.

Korianderliefhebbers of -haters hier?

Hoe dan ook. In de tuin groeit de bieslook en munt tot in de tuin van de buren en die moet ik dan ook regelmatig snoeien. En zo ontstond het idee voor een heerlijke, zomerse salade op basis van quinoa en verse kruiden.

Hoewel er in het hele recept maar 1 teentje knoflook zit, is de smaak best overheersend. Rauwe knoflook doet dat. Uiteraard is knoflook erg gezond. Bloeddruk enzo. Maar ik kan me voorstellen dat de smaak iets te heftig is…

Nou nee, eigenlijk kan ik dat niet 😉 Knoflook is net als koriander voor mij. Kan er niet genoeg van krijgen! Ik moet me altijd inhouden, maar als ik de enige ben die eet, staat er knoflook op het menu. Met eieren, een stukje vlees of door de salade. Knoflook is de hoofdsmaak! Als jij je daar nou ook helemaal in kan vinden, zijn we vanaf nu beste vriendinnen!

Quinoa SaladeQuinoa Salade

De quinoa geeft een heerlijke bite en een nootachtige smaak. Ook quinoa is erg gezond en levert B-vitaminen, ijzer en plantaardige eiwitten. De verse kruiden maken het geheel dus af. Ik heb wel drie keer van deze salade gegeten, het vult aardig!

Quinoa Salade

Quinoa Salade met Verse Kruiden

Heleen Quantrill
Maak eens iets bijzonders met quinoa door het te combineren met verse kruiden en citroen. De volgende dag is deze salade nog lekkerder!
Recept afdrukken Pin recept
Voorbereidingstijd 20 min
Bereidingstijd 20 min
Totale tijd 40 min
Gang Salade
Porties 4

Ingrediënten
  

  • 100 gram quinoa schoongespoeld (voor NL quinoa, klik hier)
  • 2 el bielsook
  • 2 el dille
  • 2 bosuitjes
  • 1 teentje knoflook
  • Verse munt naar eigen smaak
  • Sap van 1 citroen
  • 2 el olijfolie
  • Zout en peper

Instructies
 

  • Kook de quinoa zoals aangegeven op de verpakking.
  • Zodra de quinoa gaar is, zet je deze apart en laat je het afkoelen.
  • Snij de kruiden fijn, snipper de bosuitjes en knijp het teentje knoflook uit.
  • Roer dit door de quinoa.
  • Schenk het citroensap en de olijfolie er overheen en roer goed door.
  • Breng op smaak met zeezout en peper.
  • De salade is de volgende dag nog lekkerder!

Wat doe jij met quinoa?

Ook leuk om te lezen!

  • Top 5 Zelfgemaakte Kruidenmengsels met Pure IngrediëntenTop 5 Zelfgemaakte Kruidenmengsels met Pure Ingrediënten
  • Gepofte Zoete Aardappel met Spinazie, Geitenkaas en KnoflookGepofte Zoete Aardappel met Spinazie, Geitenkaas en Knoflook
  • Ovengebakken Quinoa GehaktballetjesOvengebakken Quinoa Gehaktballetjes
  • Zomerse Quinoa Salade met Sinaasappel en TomaatZomerse Quinoa Salade met Sinaasappel en Tomaat
  • Kids Favoriet: Appeltaart Quinoa ontbijtbowl – GlutenvrijKids Favoriet: Appeltaart Quinoa ontbijtbowl – Glutenvrij
Bijgewerkt op 14/07/20

Categorie: Recepten, Salades Tags: dille, knoflook, kruiden, quinoa

Reacties

  1. Nikki zegt

    om

    Nikki,

    Ps. Heerlijke salade!!!

    Beantwoorden
  2. Nikki zegt

    om

    http://drkaayladaniel.com/wp-content/uploads/2015/08/FCLO_Complete_revision_0821_6.pdf

    Hoi Heleen, aangezien ik altijd veel informatie van jou website opdoe.. Ben ik zo ontzettend benieuwd wat jij vind van het bovenstaande artikel…je vind het misschien zelf ook interessant!

    Zou jij het willen lezen? Groetjes nikki

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Hey Nikki,

      Ik ken ’t gebeuren en volg het op de voet. Ik vind ’t bijzonder triest dat de Weston Price organisatie zich hier zo afzijdig in houdt. Cheeseslave schrijft hier nog regelmatig over, ook zeker de moeite waard om te lezen: http://www.cheeseslave.com/an-open-letter-to-david-wetzel-of-green-pasture-makers-of-fclo/

      Groetjes!
      Heleen

      Beantwoorden
  3. Lotte zegt

    om

    Ik heb het recept als favoriet opgeslagen hier! Lijkt me heerlijk. Morgen maar eens uitproberen 🙂

    Beantwoorden

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Hier vind je me ook…

  • E-mail
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

Welkom!

Hallo! Ik ben Heleen, het meesterbrein achter Eet Goed, Voel je Goed.

Als je op zoek bent naar een meer ontspannen en gezondere versie van jou, dan zit je hier goed! Mijn missie is om je te laten zien dat je gezond en lekker kunt eten zonder al te veel moeite en poespas. Eten is niet alleen voeding, maar ook samenzijn, genieten en ontdekken.

Dus pak gauw een kop thee of koffie en schuif aan, dan kletsen we nog lekker even verder.
Lees meer…

Copyright © 2023 · Eet Goed, Voel je Goed · All Rights Reserved · Privacy Policy

· Log in