• Home
  • Begin hier
    • Over ons
    • Disclaimer
    • Opmerkingen beleid
  • Recepten
    • Avondeten
    • Brood
    • Desserts
    • Drankjes
    • Groenten
    • Koek en gebak
    • Lunch
    • Ontbijt
    • Pannenkoeken
    • Salades
    • Sauzen en dips
    • Snacks
    • Soepen
    • Zoete lekkernijen
  • Gezondheid Algemeen
    • Natuurlijke Remedies
    • Natuurlijke Verzorging
    • Supplementen Info
  • Huis & Tuin
    • Een Natuurlijk Schone Keuken
    • Organisatie
    • Menuplannen
    • Budget
  • Overige
    • Give-Away & Reviews
    • Overige
    • Uitdaging
  • Partners
  • Contact
    • Adverteren
    • FAQ

Hoe kook je Eieren

geschreven door Heleen Quantrill 7 Reacties

Naar recept gaan Recept afdrukken

eidooierHier in huis zijn we gek op gekookte eieren. Elke week kook ik een stuk of zes tot acht eieren om zo op te eten en in het weekend kookt Simon weer een stuk of zes, maar dan zachtgekookt zodat we er geroosterd zuurdesembrood in kunnen dippen. Soldiers and Eggs. Een Engelse klassieker die nu een graag geziene gast is in huize Quantrill!

Het goed kunnen koken van een ei hoort bij de basistraining in koken die ik de kinderen geef. Hoewel beide kinderen onderhand prima een ei kunnen bakken of ‘scramble’, is het perfect koken van een ei toch een vak apart, maar wel iets dat ze moeten kunnen. Maar dat dat niet zo maar even aan te leren is, daar ben ik ook al achter! Als je zelf al bijna 30 jaar kookt en bakt en een zekere instinctieve manier van koken hebt ontwikkeld, kan het nog knap lastig zijn om dit aan kids van 7 en 9 jaar over te brengen. Degenen die dit lezen en mij persoonlijk kennen, zullen zeggen dat het daar helemaal niet mee te maken heeft, maar eerder met mijn gebrek aan geduld dan aan mijn teveel aan instinct.

Maar dit even terzijde 😉

Na vele weken oefenen, vele dozijnen eieren en heel wat gekookt water verder, denk ik dat het me gelukt is: Ik kan mijn oudste vol vertrouwen de keuken insturen en eieren laten koken. Dit is de meest betrouwbare methode die het meest consistent ‘levert’.

eidooier

Hardgekookte Eieren

Heleen Quantrill
Kook hardgekookte eieren in een mum van tijd en steeds met hetzelfde resultaat als je deze manier van werken aanhoudt.
5 van 1 stem
Recept afdrukken Pin recept
Bereidingstijd 11 min
Totale tijd 11 min
Gang Snack
Porties 6

Ingrediënten
  

  • 6 eieren

Instructies
 

  • Vul een steelpan voor de helft met water en breng dit aan de kook.
  • Laat de eieren met een lepel in het water glijden.
  • Draai het vuur iets laag zodat het niet te hard kookt.
  • Zet de timer op 11 minuten.
  • Giet de eieren af en laat er even koud water overheen stromen.
  • Na ongeveer 5 minuten zijn ze genoeg afgekoeld om te kunnen pellen.

In het begin deed ik eieren direct bij het koude water en zette dit tegelijk op. Het is een iets eenvoudiger methode maar leverde zeer gemengde resultaten op. De eieren waren te lang gekookt of juist veel te zacht. Niet handig als je een specifiek resultaat wilt. Door het water eerst te koken en dan pas de eieren toe te voegen heb je een vast punt waarvan je kunt beginnen met aftellen. Ik gebruik overigens een gewone lepel of zo’n pasta schepper. De kinderen vinden die laatste het handigst omdat er een lang handvat aan zit en ze het kokende water met nog erg veel ontzag behandelen (gelukkig).

Een tip voor diegenen die toegang hebben tot hele verse eieren: Voeg een theelepel of twee bicarbonaat toe aan het kookwater. Hierdoor kun je een vers ei stukken makkelijker pellen zonder ontzettend veel eiwit te verliezen.

Liever een zachtgekookt ei? Check dit ontzettend handige schema hieronder voor een visuele les in hoe lang je eieren kookt.

Gekookte Eieren

Top tip: Gebruik altijd een timer en haal de eieren uit het water zodra deze afgaat. Bij eieren komt dit best krek, dus blijf in de buurt!

Hoe eet jij je gekookte ei het liefst? Hardgekookt of juist heel erg zacht? En wat is jouw top tip om perfect gekookte eieren te krijgen, keer op keer? Deel het hieronder!

Ook leuk om te lezen!

  • Glutenvrije Scotch Eggs (Gehaktballen met Ei) ReceptGlutenvrije Scotch Eggs (Gehaktballen met Ei) Recept
  • Geitenkaas Omelet met VijgenjamGeitenkaas Omelet met Vijgenjam
  • Eiwitrijke Notenpasta Wafels (Glutenvrij, Lactosevrij)Eiwitrijke Notenpasta Wafels (Glutenvrij, Lactosevrij)
  • Zomerse Kersen en Blauwe Bessen ClafoutisZomerse Kersen en Blauwe Bessen Clafoutis
  • Koolhydraatarm ZonnebloembroodKoolhydraatarm Zonnebloembrood
Bijgewerkt op 14/07/20

Categorie: Een Natuurlijk Schone Keuken, Recepten, Snacks Tags: eieren

Reacties

  1. Rien Linschoten zegt

    om

    5 sterren
    Is nu mijn gestuntel bij het eieren koken nu opgelost? We gaan het beleven!

    Beantwoorden
  2. Anna zegt

    om

    Omdat wij ook best wat eieren eten hebben we een eierkoker gekocht. Dit bevalt redelijk tot goed. De resultaten zijn niet altijd hetzelfde. Een vrij zacht gekookt eitje met viskruiden ( een potje van Het Blauwe Huis) en een heel klein beetje zout zijn mijn favoriet!

    Beantwoorden
  3. Olga zegt

    om

    Ik was altijd een kruk met eieren koken. Een Paar jaar geleden deze methode van Mark’s daily apple gehaald. Eieren in koud water opzetten tot dat het water kookt, gas uit en 13 minuten laten staan. Afspoelen onder koud water. Nu altijd prima hard gekookte eieren en het scheelt ook nog in gasverbruik.
    Olga

    Beantwoorden
  4. Rosie zegt

    om

    Welke maat eieren gebruik je? Mijn ervaring is dat daar ook nog verschil in kooktijd inzit.

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      Ik let eerlijk gezegd niet echt op de maat, maar net even gekeken in het doosje dat ik meestal koop en daar staat L op. Ga er dus maar vanuit dat wat ik hier schrijf betrekking heeft op dat formaat, omdat ik redelijk trouw ben in welke eitjes ik koop.

      Groetjes!

      Beantwoorden

Trackbacks

  1. 21 x Gezonde Snacks - Vieruurtjes zonder Schuldgevoel schreef:
    om

    […] Een gekookt ei. Simpel. […]

    Beantwoorden
  2. Gezonde Paasbrunch Ideeën - Eet Goed Voel je Goed schreef:
    om

    […] Ja, Pasen is niet compleet zonder eieren! Een erg makkelijke manier om eieren te serveren is uiteraard gekookt. Klik hier om erachter te komen hoe je het perfecte ei kookt. […]

    Beantwoorden

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Hier vind je me ook…

  • E-mail
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

Welkom!

Hallo! Ik ben Heleen, het meesterbrein achter Eet Goed, Voel je Goed.

Als je op zoek bent naar een meer ontspannen en gezondere versie van jou, dan zit je hier goed! Mijn missie is om je te laten zien dat je gezond en lekker kunt eten zonder al te veel moeite en poespas. Eten is niet alleen voeding, maar ook samenzijn, genieten en ontdekken.

Dus pak gauw een kop thee of koffie en schuif aan, dan kletsen we nog lekker even verder.
Lees meer…

Copyright © 2023 · Eet Goed, Voel je Goed · All Rights Reserved · Privacy Policy

· Log in