• Home
  • Begin hier
    • Over ons
    • Disclaimer
    • Opmerkingen beleid
  • Recepten
    • Avondeten
    • Brood
    • Desserts
    • Drankjes
    • Groenten
    • Koek en gebak
    • Lunch
    • Ontbijt
    • Pannenkoeken
    • Salades
    • Sauzen en dips
    • Snacks
    • Soepen
    • Zoete lekkernijen
  • Gezondheid Algemeen
    • Natuurlijke Remedies
    • Natuurlijke Verzorging
    • Supplementen Info
  • Huis & Tuin
    • Een Natuurlijk Schone Keuken
    • Organisatie
    • Menuplannen
    • Budget
  • Overige
    • Give-Away & Reviews
    • Overige
    • Uitdaging
  • Partners
  • Contact
    • Adverteren
    • FAQ

Baking Soda / Bicarbonaat Deodorant

geschreven door Heleen Quantrill 11 Reacties

Deze week publiceer ik ‘golden oldies’ van de afgelopen drie jaar ‘Eet Goed Voel je Goed’ in voorbereiding op een aantal weken radiostilte hier. We gaan twee weken op vakantie, een week naar de schoonfamilie en nog twee weken veel weg met de kinderen. Volop genieten dus! 

Geen nieuwe berichten dus, maar wel nog een leuke last-minute aanbieding: Alleen deze week zijn alledrie mijn e-boeken samen te koop voor EUR 14,- Dus Voedingstherapie Receptenboek, Lekker Gluten- en Suikervrij EN Zin in Zomer alledrie samen voor EUR 14,-. LET OP: DEZE ACTIE IS AFGELOPEN

De zomer is officieel gestart, hoewel het warme weer nog moet komen, maar we zijn al wel meer bezig in de tuin of rond het huis en dergelijke. Lekker bezig dus! En lekker zweten dus! Maar dat is niet erg. Zweten is namelijk niet slecht, het is een manier van je lichaam om gifstoffen te verwijderen. Het is de geur die echt niet meer in onze moderne samenleving kan! En ik ben er inmiddels achter dat er een hele goeie manier is om mijn lichaam te laten zweten, zonder te stinken!

Ik heb er al eerder over geschreven, bicarbonaat werkt super tegen geurtjes. Maar gecombineerd met kokosolie heb je ook een heerlijk verzorgende lotion, erg plezierig voor als je net geschoren hebt.

Baking Soda / Bicarbonaat Deodorant

50 gram baking soda
50 gram maizena
4 el kokosolie
Essentiële olie naar behoefte (kun je achterwege laten voor een neutrale geur)
Strooi de baking soda en de maizena in een kom en roer hier eetlepel voor eetlepel de kokosolie door totdat er een mooie massa ontstaat. Op dit moment is het zo warm dat de kokosolie zacht of vloerbaar is, maar onder normale omstandigheden heb je dan een vrij stevige massa dat lijkt op een stick deo. Eventueel kun je nu ongeveer 7 a 10 druppels olie toevoegen voor een geurtje. Wij zijn erg fan van kruidige en citrus geuren, maar je kunt dit natuurlijk naar eigen smaak aanpassen of weglaten!
Schep de massa in een mooi potje en laat het eventueel opstijven in de koelkast met warm weer. Voor gebruik neem je een klein beetje op je vinger en smeer je dit onder je arm na het wassen. Herhaal als het nodig is gedurende de dag.
Bevindingen
  • Ondanks dat je olie onder je armen smeert, heb ik (nog) geen rare vlekken op mijn shirts gezien. Je hebt ook maar betrekkelijk weinig nodig, mogelijk dat het daar door komt.
  • Ik was mijn handen niet, maar spoel ze even af na gebruik om zo de baking soda weg te spoelen. De kokosolie die achterblijft smeer ik uit min of meer over mijn handen voor ultra-zachte handen!
  • Bij onfris ruikende voeten, strooi ik een beetje baking soda in de schoen waar het vandaan komt, even voeten wassen met wat water en ook die inwrijven met of deze deo of alleen wat baking soda. De kokosolie werkt ook erg goed bij eelt, dus dubbel voordeel!
  • En het mooist van allemaal is dat je wel gewoon kunt zweten. Geen dichte poriën, geen rare nanodeeltjes in je huid… gewoon puur natuur en erg goedkoop!
  • De hoeveelheid die ik net gemaakt heb, gaat wel vier maanden toe bij gemiddeld gebruik door twee personen. Ik verdeel de massa altijd over verschillende bakjes om zo na een paar weken een ‘verse’ deo voor handen te hebben.
  • Direct na het scheren kun je er ook voor kiezen alleen kokosolie op de huid te smeren. Dit helpt irritaties en genezing van de huid te verminderen/ versnellen.
Dus probeer het uit en laat me weten hoe het bevalt! Ik ben heel benieuwd!

© 2010-2015 Eet Goed, Voel je Goed.  ALL RIGHTS RESERVED.

Ook leuk om te lezen!

  • 6 Gezondste Peulvruchten6 Gezondste Peulvruchten
  • Parelgort Risotto met Geroosterde Biet en GeitenkaasParelgort Risotto met Geroosterde Biet en Geitenkaas
  • Oxytocine – Het KnuffelhormoonOxytocine – Het Knuffelhormoon
  • Snoepvrije Uitdeelzakjes/ Traktaties VerjaardagSnoepvrije Uitdeelzakjes/ Traktaties Verjaardag
  • Welke Voedingsmiddelen zorgen voor Gezonde Tanden?Welke Voedingsmiddelen zorgen voor Gezonde Tanden?
Bijgewerkt op 18/03/15

Categorie: Natuurlijke Verzorging Tags: Baking Soda

Reacties

  1. Mikki zegt

    om

    Aluinsteen is heel fijn inderdaad, maar werkt minder goed tegen luchtjes dan baking soda.

    Ik heb dit vandaag gemaakt, maar het is bij mij nog heel poederig als ik het opdoe, terwijl het echt een gladde pap was toen ik het maakte. Ik heb 50 gram maizena, 50 gram baking soda, en ik denk wel veel meer dan 4 eetlepels kokosolie maar alsnog is het helemaal niet lekker uitsmeerbaar! Moet ik er nu nog meer kokosolie bij doen?

    Beantwoorden
  2. Anonymous zegt

    om

    Heb ook baksoda gebruikt als deo,maar ben nu erg enthousiast over aluinsteen. Deze werkt prima! Ook met dit hete weer. Kost maar 1 euro,en je kan er heel lang mee doen. Je maakt t nat en wrijft ermee onder je oksels.

    Beantwoorden
  3. Anonymous zegt

    om

    Ik gebruik pure kokosolie ook als ‘scheerschuim’ 🙂 Werkt super, heb zelfs minder irritatie dan met het normale schuim (zelfs als het schuim voor gevoelige huid was)!

    Beantwoorden
  4. Anonymous zegt

    om

    Even een vraag aan alle ervaren gebruik(st)ers:
    krijg je ook geen (vet)vlekken op witte truitjes ?

    Beantwoorden
  5. Suzan Lohez zegt

    om

    Gisteren gemaakt en vandaag uitgeprobeerd, fantastisch! Ik had een klein beetje lavendelolie (het enige wat ik in huis had aan geurolie) erdoor gedaan, ruikt prima! Ook manlief is enthousiast, eindelijk een deo zonder enge stofjes.

    Ik ben trouwens heel blij met je site, na een maand detox zijn we helemaal om en eten we een stuk gezonder (en eerlijk gezegd ook een stuk lekkerder).
    Dus dank voor al je recepten en ideeen!

    Groet van Suzan

    Beantwoorden
  6. Anonymous zegt

    om

    Gewoon kokosolie hielp ook al,maar nu het weer iets warmer gaat worden probeer ik deze versie.
    Het staat nu in de koelkast harder te worden. Ik heb de duurste deo gebruikt maar de kokosolie was nog het beste en goedkoopste.
    Groet, sabine

    Beantwoorden
    • Anonymous zegt

      om

      Gisteren een transpireerdag gehad en het werkte perfekt.
      Nogmaals bedankt.
      Groet, sabine

      Beantwoorden
  7. Maan zegt

    om

    Zweten is niet om gifstoffen te verwijderen maar om het lichaam te koelen. Gifstoffen verdwijnen niet via je zweetklieren http://www.uamshealth.com/?id=12247&sid=1

    De geur komt niet van gifstoffen maar van bacteriën die in een vochtige en warme omgeving het naar hun zin hebben.

    Beantwoorden
  8. Anonymous zegt

    om

    ik heb hem een poosje geleden ook gemaakt alleen zonder de maizena.. waar is die voor?? Het werkt bij mij ook echt heel goed!! beter dan de meeste deo’s die ik in de winkel kocht!

    Beantwoorden
    • Heleen Quantrill zegt

      om

      De maizena (of arrowroot) geeft de deo een ietwat zachtere structuur en maakt het mooi smeerbaar. Maar dit is persoonlijke voorkeur, aan de werking doet het niets af als je het zonder maakt.

      En het is ook hier een stevige favoriet. Manlief gebruikt hem ook dagelijks en het is zelfs tegen mannenzweetgeurtjes bestand! 😉 Volgens mij zegt dat heel wat!

      Beantwoorden

Trackbacks

  1. De vele mogelijkheden van Baking Soda of Bicarbonaat - Eet Goed Voel je Goed schreef:
    om

    […] een beetje onder je armen om zweetgeur te voorkomen of weg te nemen. Klik hier voor een deo recept. En hier als je liever juist geen baking soda wil […]

    Beantwoorden

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Hier vind je me ook…

  • E-mail
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

Welkom!

Hallo! Ik ben Heleen, het meesterbrein achter Eet Goed, Voel je Goed.

Als je op zoek bent naar een meer ontspannen en gezondere versie van jou, dan zit je hier goed! Mijn missie is om je te laten zien dat je gezond en lekker kunt eten zonder al te veel moeite en poespas. Eten is niet alleen voeding, maar ook samenzijn, genieten en ontdekken.

Dus pak gauw een kop thee of koffie en schuif aan, dan kletsen we nog lekker even verder.
Lees meer…

Copyright © 2023 · Eet Goed, Voel je Goed · All Rights Reserved · Privacy Policy

· Log in